Informacje o legalnym bukmacherze

Betfan sp. z o.o. to jeden z najmłodszych polskich bukmacherów, który zadebiutował w kwietniu 2019 roku. Legalni bukmacherzy w Polsce to wciąż niezbyt liczna grupa firm i w 2019 roku dostępnych bukmacherów działających w naszym kraju było tylko nieco ponad dziesięć. Wpływ na to miały zmiany prawne, które weszły w życie w 2017 roku. Ustawa hazardowa doprowadziła do tego, że z polskiego rynku zniknęło kilkudziesięciu bukmacherów. Co prawda do tego czasu byli dostępni dla polskich klientów, ale ich działalność była nielegalna. Legalni bukmacherzy musieli ponosić wysokie koszty podatków przez co nie mogli być konkurencyjni wobec firm, które nic sobie nie robiły z polskiego obowiązku podatkowego.

Betfan sp. z o.o. rozpoczął swoją działalność dwa lata po nowelizacji przepisów, gdy polski rynek bukmacherski nieco się już uspokoił i przyzwyczaił do zmian. Co prawda legalni bukmacherzy nadal lobbują za zmianami przepisów (szczególnie chodzi o obniżenie podatków), ale coraz więcej firm decyduje się – wzorem bukmachera Betfan – na wejście na rynek warty co najmniej 5 mld złotych rocznie.

Jaka jest strategia rozwoju bukmachera Betfan? Bukmacher powalczy o nowego klienta tylko w internecie. Nie posiada bowiem licencji na prowadzenie działalności stacjonarnej, więc w niedalekiej przyszłości nie należy spodziewać się otwierania punktów stacjonarnych. I choć jest to rynek znacznie trudniejszy od internetu to niewątpliwie część graczy może czuć się zawiedziona tym faktem. Gra w lokalach bukmacherskich jest bowiem zdecydowanie bardziej anonimowa niż zawieranie zakładów bukmacherskich online.

Co prawda bukmacher Betfan nie ma wieloletniego doświadczenia na polskim rynku, ale to nie oznacza, że wśród zarządzających bukmacherem nie ma takich osób. Prezesem nominowano Piotra Sienkiewicza, który przez wiele lat pracował u takich bukmacherów jak Totolotek i Forbet. Natomiast w radzie nadzorczej bukmachera Betfan są właściciele i współpracownicy dużej kancelarii prawniczej Chałas i wspólnicy.

Początkowe miesiące działania bukmachera Betfan to dość oszczędna działalność sponsorska firmy i jest to dość oględnie powiedziane. Bukmacher Betfan nie ma bowiem w swojej stajni żadnego klubu sportowego, a nawet ambasadora marki. Legalni bukmacherzy starają się jednak dość mocno o wizerunkowe wsparcie klubów, więc można się spodziewać, że już wkrótce logo bukmachera Betfan zagości na stadionach czy w halach sportowych.

 

Aplikacja i strona www Betfan legalnego bukmachera w Polsce

Zakłady Bukmacherskie Betfan – strona internetowa

Brak punktów stacjonarnych w których można zawrzeć zakłady bukmacherskie Betfan sprawia, że to właśnie strona internetowa bukmachera musi być dopracowana w najmniejszym choćby szczególe. Mimo tego, że bukmacher od uzyskania licencji na rozpoczęcie działalności potrzebował zaledwie sześć miesięcy, portal bukmachera wydaje się być pozbawiony większych wad. Jest schludnie, nowocześnie, funkcjonalnie. Te trzy przymiotniki na pewno nie są na wyrost i inni legalni bukmacherzy mogą z podziwem przyklasnąć, bo debiutant dokonał czegoś na co niektórzy potrzebowali nawet kilku lat obecności na rynku bukmacherskim w Polsce.

Miłe odczucia są już przy pierwszym kontakcie ze stroną. Swoje robią przyjemne (żółto-zielone) barwy, które na pewno nie męczą wzroku. Strona startowa zbyt mocno nie angażuje i umieszczono na niej zaledwie kilka banerów dotyczących dostępnych zakładów i promocji.

Gdy klikniemy w rodzaj zakładów możemy zapoznać się już z konkretną ofertą bukmachera i co ważne tam już banery promocyjne nie będą nam zbytnio przeszkadzać. Nieco czasu trzeba poświęcić na przyzwyczajenie się do czcionki używanej przez bukmachera. Jest nieco inna niż używa się standardowo, ale co najważniejsze jest ona czytelna.

Co jeszcze znajdziemy na stronie Betfan? Bukmacher koncentruje się niemal tylko i wyłącznie na zakładach bukmacherskich, więc oprócz wyboru różnego rodzaju zakładów mamy możliwość sprawdzenia wyników czy zapoznania się ze statystykami. Oczywiście jest dział „pomoc”, gdzie można znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeśli musimy skontaktować się z bukmacherem możemy to zrobić za pośrednictwem czatu lub formularza kontaktowego. Natomiast w dziale „newsy” można znaleźć dość ciekawe teksty związane z meczami z oferty bukmachera Betfan.  Opinie o bukmacherze może nieco popsuć brak aplikacji mobilnej. Naszym zdaniem nie jest to jednak powód do krytyki. Brak aplikacji nie jest bowiem wielkim problemem, bo strona internetowa przygotowana na urządzenia mobilne spełnia wszystkie funkcje, które miałaby aplikacja. Dodatkowym zyskiem jest to, że nie trzeba pobierać plików na telefon lub tablet.

 

Betfan Zakłady Bukmacherskie – oferta kursowa

Bukmacher Betfan przekonuje, że miesięcznie oferuje swoim graczom 1,5 miliona kursów. Liczyć nie będziemy, zaufamy w tej kwestii bukmacherowi, ale na pewno oferta kursowa jest rozległa. Co składa się na te 1,5 miliona kursów? W dziale sport, czyli w ofercie na wydarzenia przedmeczowe, prym wiedzie oczywiście piłka nożna. Nie może być inaczej, bo przecież to najpopularniejszy sport na świecie. Wśród pozostałych ponad 30 dyscyplin sporo jest klasycznych pozycji, czyli sporo kursów na tenis, koszykówkę, czy hokej. Trudno też sobie wyobrazić ofertę bukmachera bez propozycji związanych ze sportami walki. Znajdą też coś dla siebie fani egzotyki, a tym mianem można na pewno określić w polskich warunkach pesapallo czy choćby rzutki.

Dalej mamy kursy „na żywo”. Oferta w tym wypadku nie rzuca na kolana, ale na pewno nie jest tak, że nie można wybrać czegoś ciekawego do obstawiania „live”. Jednak, żeby oferta była kompleksowa, jeszcze coś powinno znaleźć się w ofercie Betfan. Opinie o ofercie „na żywo” byłyby lepsze gdyby bukmacher przeprowadzał transmisje na żywo z wydarzeń sportowych. Bukmacher nie ma jednak wykupionych żadnych praw.

Nieźle prezentuje się oferta na e-sport. Gracze mają do wyboru sporo turniejów do wyboru. Nie ma natomiast oferty na sport wirtualny, czyli rozgrywkach gdzie o wyniku decyduje algorytm.

 

Specjalna oferta Rozrywka w Betfan

Betfan Zakłady Bukmacherskie – rozrywka

Więcej miejsca należy poświęcić ofercie bukmachera na zakłady specjalne. Betfan jako jedyny bukmacher w Polsce umieszcza te zakłady w osobnej zakładce – „rozrywka”. Nie ma się czemu dziwić, bo kursów nie na sport jest naprawdę sporo. Codziennie można znaleźć nawet i dwieście zakładów. Polityka, media (czyli kursy związane np. z popularnymi programami telewizyjnymi), świat finansów to tylko część możliwych do typowania zakładów. Hasło bukmachera w tym dziale brzmi „zakładamy się o wszystko” i jest to zdecydowanie prawda, bo gracze mogą typować nawet intensywność zjawisk pogodowych. Na  pewno gracze, którzy interesują się czymś więcej niż sport, mogą odnaleźć w tym miejscu ciekawe kursy, które są warte analizy.

 

Bukmacher Betfan – bonus dla nowych graczy

Betfan bonus powitalny przyznaje – podobnie jak pozostali legalni bukmacherzy – tym graczom, którzy rejestrują się na stronie bukmachera. Co można zyskać otrzymując bonus? Betfan przelewa na saldo bonusowe zaledwie 10 proc. pierwszej wpłaty. Mało? Tak, ale jak już uda nam się obrócić przyznany bonus – Betfan zwiększy wygraną gracza dziesięciokrotnie i taką kwotę przeleje na regularne konto gracza.

Wzorem pozostałych bukmacherów znajdziemy coś jeszcze w ofercie Betfan. Kod promocyjny jest bowiem standardem w świecie bukmacherki. Kod promocyjny Betfan zwiększa przyznawane bonusy. Podobnie jak w przypadku oferty powitalnej kod promocyjny Betfan może być użyty tylko raz przy okazji rejestracji na stronie Betfan. Kod promocyjny najczęściej można znaleźć na portalach społecznościowych bukmachera.

 

Zakłady Bukmacherskie Betfan – wpłaty i wypłaty

Bukmacher Betfan nieco inaczej niż inni legalni bukmacherzy weryfikuje konto bankowe, które należy podać w ramach rejestracji. Betfan nie wymaga bowiem tego, żeby już w formularzu rejestracyjnym podawać jego numer. Jednak gdy dokonujemy pierwszej wpłaty musi ona zostać wykonana z konta, którego gracz jest właścicielem. To na to konto będą później księgowane nasze wypłaty wygranych.

Pierwszy depozyt musi być dokonany przez system Przelewy24, który obsługuje wszystkie banki dostępne w Polsce, a cała procedura powinna trwać mniej niż minutę.

Kolejnych wpłat można już dokonywać również poprzez system Blik czy karty debetowe Visa czy MasterCard.

Bukmacher Betfan zapewnia szybkie i bezpieczne wypłaty i przekonuje, że środki na naszym koncie gracza znajdą się w ciągu 15 minut. Warunkiem jest to, żeby gracz był też klientem jednego z 20 największych banków w Polsce. Szybkie wypłaty dostępne są w godzinach od  7:00 do 23:00.