Informacje o legalnym bukmacherze

Fortuna Zakłady Bukmacherskie to jedna z najbardziej doświadczonych firm przyjmujących zakłady bukmacherskie w Europie Środkowo-Wschodniej. Swoją działalność rozpoczęła w 1990 roku od pierwszych punktów w Czechach i na Słowacji. Ekspansja bukmachera Fortuna doprowadziła do kupna w 2005 roku polskiego bukmachera Profesjonał (założonego w 1995 roku) i wkrótce polski oddział firmy zmienił nazwę na Fortuna. Bukmacher, mimo że posiada czeskich właścicieli, działa na polskim rynku w pełni legalnie. Legalni bukmacherzy muszą posiadać koncesję przyzywaną przez Ministerstwo Finansów i taką – zarówno na działalność w internecie oraz stacjonarnie – bukmacher Fortuna posiada. Fortuna Zakłady Bukmacherskie przez lata swojej działalności na polskim rynku wypracowały sobie znaczącą pozycję. Około co trzeci zakład bukmacherski przyjmowany przez legalnych bukmacherów w Polsce jest zawierany właśnie za pośrednictwem bukmachera Fortuna. Niewątpliwie przyczyniła się do tego również nowelizacja ustawy hazardowej, bo od kwietnia 2017 roku znacząco ograniczono działalność nielegalnych bukmacherów.

Duży udział w obrocie na polskim rynku przekłada się także na zainteresowanie bukmachera polskim sportem. Legalni bukmacherzy wykorzystują bowiem bliskość z klubami sportowymi do promocji swoich produktów. W 2014 roku bukmacher Fortuna związał się umową z piłkarską sekcją Legii Warszawa. Bukmacher Fortuna został także tytularnym sponsorem polskiej ligi piłkarskiej. Od 2018 roku firma współpracuje też z Polskim Związkiem Narciarskim. Efekt? Według danych opublikowanych przez bukmachera liczba przyjętych kuponów na zakłady związane ze skokami narciarskimi w sezonie 2018/2019 przekroczyła milion i był to ok. 50 proc. wzrost w porównaniu z wcześniejszym sezonem.

 

Mobilna aplikacja w Fortuna

Bukmacher Fortuna online – portal i aplikacja mobilna

Obstawiający w „Fortuna Zakłady Bukmacherskie” do wyboru mają tak naprawdę dwie ścieżki. Mogą zawierać kupony stacjonarnie lub za pomocą strony internetowej bukmachera Fortuna. Działa ona pod adresem www.efortuna.pl. Strona „e Fortuna” należy do tych najbardziej rozbudowanych wśród wszystkich, które są oferowane przez polskich legalnych bukmacherów. Wyniki, wyniki na żywo, zakłady „live, statystyki czy po prostu przeglądanie oferty kursowej to zaledwie ułamek tego co można znaleźć na stronie bukmachera. Fortuna online to także strefa kibica, gdzie gracze mogą zaznajomić się z analizami spotkań z oferty bukmachera Fortuna. Bonus to możliwość oglądania transmisji „na żywo” z wydarzeń sportowych. Transmisje są udostępniane bez dodatkowych opłat, ale nie oznacza to, że każdy może oglądać spotkania. Po pierwsze trzeba się zalogować na stronie bukmachera (czyli mieć tam już zarejestrowane konto) i mieć na nim dodatni bilans (czyli po stronie depozytu co najmniej jeden grosz). Kolejnym warunkiem jest konieczność posiadania w swojej historii zakładów bukmacherskich kupon nie starszy niż 168 godzin (7 dni), który może być już jednak rozliczony(pozytywnie lub negatywnie). Dodatkowe warunki mogą nieco zniechęcać mniej aktywnych graczy. Szczególnie, że główny konkurent Fortuny – STS – nie stawia żadnych dodatkowych regulaminowych uwarunkowań dla swoich transmisji, a oferta kursowa obu bukmacherów jest zbliżona.

Nie da się jednak ukryć, że transmisje ze spotkań to bardzo ciekawy dodatek dla każdego portalu bukmacherskiego i „e Fortuna” dzięki temu jest częściej odwiedzana niż inne strony bukmacherskie.

Fortuna mobile, czyli aplikacja mobilna bukmachera, u progu 2019 roku przeszła spory lifting i należy do tych najlepszych na rynku. Aplikacja mobilna tworzona jest z myślą o ludziach, którzy nie rozstają się ze swoimi telefonami i na pewno dla nich komunikacja Fortuna mobile ze smartwatchami to strzał w dziesiątkę. Gracze nie muszą nawet wchodzić do aplikacji by poznać wyniki swoich kuponów. Aplikacja jest w pełni funkcjonalna i prosta w obsłudze. Gracze mogą nie tylko obstawiać kupony, sprawdzać wyniki na żywo czy wpłacać lub wypłacać środki, ale również i oglądać wspomniane transmisje ze spotkań na żywo z oferty bukmachera Fortuna. Opinie są pozytywne, bo nawet najmniej doświadczeni gracze doskonale odnajdą się w aplikacji.

 

Bukmacher Fortuna – oferta kursowa

Fortuna Zakłady Bukmacherskie to firma, która jest jednym z liderów polskiego rynku bukmacherskiego jeśli chodzi o ilość dostępnych meczów i wydarzeń do obstawiania. Oferta kursowa bukmachera jest bardzo szeroka i obejmuje wiele różnych dyscyplin sportowych. Najłatwiej kursy śledzić za pośrednictwem strony internetowej lub aplikacji Fortuna. Oferta najważniejszych rozgrywek piłkarskich, tenisowych czy koszykarskich, to jedynie wierzchołek góry lodowej, tego co proponuje bukmacher Fortuna. Oferta, którą znajdziemy na „e Fortuna” składa się bowiem z ponad 30 dyscyplin sportowych i jest na bieżąco aktualizowana, więc możemy być pewni, że jeśli odbywa się ważne wydarzenie w nieco bardziej niszowej dyscyplinie np. mistrzostwa świata w piłce ręcznej na plaży, to i tak znajdziemy na to kursy u bukmachera Fortuna. Oferta składa się także z dodatkowych kursów np. związanych z liczbą bramek, żółtych kartek czy tzw. handicapów. Dodatkowe rynki (inaczej markety) to bardzo mocna strona bukmachera Fortuna. Oferta dotycząca zakładów specjalnych jak np. ta związana z wydarzeniami politycznymi czy kulturalnymi również nie pozostawia niedosytu. Jeśli ktoś chce sprawdzić się i przewidzieć, kto poleci w najbliższej przyszłości na Marsa może poszukać szczęścia właśnie w Fortunie.

Fortuna Zakłady Bukmacherskie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów bardzo mocno inwestuje w segment zakładów „live”. Nie ma się jednak czemu dziwić, jeśli bukmacher ma prawa do pokazywania spotkań „na żywo”, a to przecież ułatwia obstawianie kuponów  „live”. Zakłady „na żywo” charakteryzują się szybkim obrotem środków, a to pozwala na dość częste składanie kolejnych zakładów. Trzeba o tym pamiętać i nie dać się ponieść emocjom przy zawieraniu kolejnych kuponów z oferty bukmachera Fortuna.

Oferta zakładów „na żywo” w Fortunie jest bowiem bardzo bogata i powiększana o kolejne rozgrywki i rynki.

 

Wirtualne sporty w Fortuna

Fortuna Zakłady Bukmacherskie –  wirtualne sporty

Osobna kategoria zakładów bukmacherskich to sporty wirtualne, które mają rzesze sympatyków wśród klientów bukmachera Fortuna. Opinie innych są jednak zgoła inne, bo też spora część graczy trzyma się od tego typu zakładów z daleka. Wirtualne sporty w dużej mierze oparte są na loteryjności, a o wyniku decyduje algorytm. Gracze co prawda mają do wglądu statystyki i na ich podstawie mogą wnioskować siłę drużyn lub zawodników, ale na końcu i tak o wszystkich zadecyduje ślepy los. Wirtualne sporty kuszą kursami i tym, że rozstrzygnięcia zapadają po minucie czy dwóch od zagrania kuponu. Fortuna Zakłady Bukmacherskie w swojej ofercie mają sporty wirtualne, które imitują m.in. piłkę nożną, wyścigi konne, samochodowe czy psów oraz tenis.

 

Bukmacher Fortuna – bonus dla nowych graczy

„Kod promocyjny Fortuna”, „Fortuna bonus”, „bonus powitalny Fortuna” – to frazy, które bardzo często są wyszukiwane przez graczy, którzy poszukują informacji o bukmacherze Fortuna. Bonus jest bowiem czymś nierozerwalnie związanym z zakładami bukmacherskimi, a wszyscy legalni bukmacherzy mają coś w zanadrzu, żeby przyciągnąć nowych klientów do siebie. Dlatego kod promocyjny Fortuna publikuje w wielu miejscach w internecie, które związane są ze światem bukmacherski. Co daje graczom kod promocyjny? Fortuna podwyższa bonusy przyznawane w tradycyjnych promocjach. Fortuna Zakłady Bukmacherskie dla swoich nowych klientów przygotowują bowiem dwie główne promocje. Są to bonusy „od depozytu”, czyli na koncie bonusowym gracza pojawi się kwota równa pierwszej wpłacie i są to też bonusy „bez depozytu”, czyli niewielka kwota podarowana przez bukmachera na pierwszy zakład. Tzw. „freebet” jak i zakłady bukmacherskie postawione w ramach bonusu „od depozytu” należy jednak zagrać po określonych przez bukmachera kursach i z minimalną liczbą zdarzeń na nich. Podlegają one też obrotowi, czyli nie wystarczy tylko raz zagrać za promocyjne środki, aby móc je wypłacić na swoje konto.

Dla stałych klientów bukmacher Fortuna również ma niespodzianki. Można o nich przeczytać w specjalnym dziale na stronie „e Fortuna”, bo są to promocje czasowe i często podlegają zmianom.

 

Punkty stacjonarne Fortuna – godziny otwarcia

Działalność bukmachera Fortuna to nie tylko funkcjonalna strona internetowa i możliwość zawierania zakładów bukmacherskich online. To także bardzo rozległa sieć lokali bukmacherskich. Punkty Fortuna ma w całym kraju i jest ich ok 600. To najlepszy wynik wśród wszystkich legalnych bukmacherów. Kto myśli, że punkty stacjonarne to przeżytek ten się myli. Punkty bukmacherskie pozwalają bowiem na anonimowe zawieranie zakładów bukmacherskich za gotówkę (w niektórych punktach jest możliwość płacenia kartą – znika jednak anonimowość). To jednak nie wszystko, bo lokale bukmacherskie, są coraz bardziej interaktywne i nie tylko sprawdzimy wyniki, ale nawet wyniki „na żywo”, a także gracze mogą śledzić wizualizacje sportów wirtualnych czy nawet relacje „na żywo” z odbywających się imprez sportowych. Oczywiście na ścianach lokalu bukmacherskiego wiszą płachty z ofertą „na dziś” i ofertą „na jutro”, a także można zapoznać się ze statystykami.

Kiedy zatem można skorzystać z punktów stacjonarnych Fortuna? Godziny otwarcia się są ustandaryzowane dlatego można je wyszukać na stronie internetowej bukmachera Fortuna. Godziny otwarcia często są bowiem zależne od np. czasu pracy galerii handlowej, w której umieszczono punkt bukmacherski.

 

Wpłaty i wypłaty w Fortuna legalnego bukmachera

Fortuna Zakłady Bukmacherskie: metody wpłat i wypłat

Wpłat na konto bukmachera można dokonać ze wszystkich działających w Polsce banków. Bukmacher Fortuna współpracuje z takimi serwisami jak PayU i Pay.com, które umożliwiają transfery błyskawiczne, a zarazem bezpieczne. Klienci bukmachera mogą też wpłacać środki za pomocą portfela elektronicznego Skrill oraz kartami Visa lub MasterCard, a także dzięki płatnościom mobilnym i funkcji Blik.

Bukmacher Fortuna nie obsługuje natomiast ekspresowych wypłat. Firma przeprowadza wypłaty codziennie o godzinie 12:00. Kto spóźni się z dokonaniem zlecenia musi czekać do następnego dnia. Fortuna nie realizuje też przelewów w dni wolne od pracy.