Informacje o legalnym bukmacherze

Forbet Zakłady Bukmacherskie to niewątpliwie jeden z największych wygranych zmian prawnych, które w Polsce weszły w życie w kwietniu 2017 roku. Zanim z polskiego rynku zostały wyrzucone firmy, które nie posiadały licencji wydawanej przez Ministerstwo Finansów, mało kto w Polsce słyszał o bukmacherze, który rozpoczął działalność w 2016 roku. Jednak już wtedy rynek bukmacherski szykował się do zapowiadanych dużych zmian, więc bukmacher Forbet agresywną polityką kursową próbował walczyć o nowych klientów. Jako legalny bukmacher od początku swojej działalności musiał odprowadzać do budżetu państwa podatek w wysokości 12 proc. od obrotu. Większość firm bukmacherskich przerzuca finansowy ciężar tej opłaty na graczy i to de facto z ich pieniędzy opłaca daninę. W początkowej fazie swojej działalności zakłady bukmacherskie Forbet były „nieopodatkowane” dla graczy. Oczywiście bukmacher płacił należności, ale nie działo się to kosztem graczy. Przez kilka miesięcy takiej promocji udało się zdobyć całkiem sporo klientów, którzy woleli skorzystać z oferty Forbet niż ryzykować grę u nielegalnych bukmacherów.

Promocja po jakimś czasie się skończyła, ale część klientów została i gdy z polskiego rynku zniknęło kilkadziesiąt firm bukmacherskich Forbet był jednym z nielicznych legalnych bukmacherów w Polsce. Bukmacher dość szybko uzyskał miano „największego wśród małych” i uplasował się zaraz za tzw. Wielką Trójcą legalnych bukmacherów w Polsce (STS, Fortuna, Totolotek).

Rozpoznawalność firma zdobyła również dzięki sponsorowaniu klubów sportowych – legalni bukmacherzy taką działalność uznają za standard. Co ciekawe oprócz kilku zespołów z najwyższych klas rozgrywkowych bukmacher Forbet postawił na sporo mniejszych zespołów, ale bardzo ważnych dla lokalnej społeczności jak np. GKS Tychy, Odra Opole, Motor Lublin, KSZO Ostrowiec. Te kluby dołączyły do dużo bardziej rozpoznawalnych w całym kraju drużyn, które występowały z logo Forbet jak np. Śląska Wrocław i ŁKS Łódź oraz żużlowy Włókniarz Częstochowa.

 

Forbet bukmacher online

Zakłady Bukmacherskie Forbet – online

Od początku działalności Forbet Zakłady Bukmacherskie najważniejsza dla firmy była strona internetowa i działalność w sieci. To dość oczywista strategia, bo po pierwsze jest to dużo tańsze rozwiązanie od prowadzenia setek punktów stacjonarnych. Po drugie, coraz więcej graczy zawiera zakłady bukmacherskie tylko w internecie i nie ma ochoty odwiedzać w tym celu lokali bukmacherskich Forbet. Opinie o stronie bukmachera od początku były bardzo korzystne dla firmy. Portal jest dopracowany w każdym szczególe i oferuje graczom naprawdę sporo ciekawych narzędzi i rozwiązań, których nie posiadają inni legalni bukmacherzy. Oczywiście najważniejsza jest prostota obstawiania zakładów bukmacherskich i tutaj nie ma najmniejszych powodów, żeby do czegokolwiek się przyczepić. Oferta kursowa prezentowana jest przejrzyście, a dobór czcionek i kolorów na stronie nie męczy wzroku. Właśnie kolory użyte na stronie internetowej nieco różnią się o tych, które spotyka się na innych portalach bukmacherskich. Z reguły dominują ciemne barwy, ale na stronie bukmachera Forbet dominuje biel i zieleń.

Na stronie Forbet Zakłady Bukmacherskie znajdziemy nie tylko statystyki czy wyniki spotkań. Gracze mogą porównać swoje typy w „Betmarket”, bo tam bukmacher publikuje większość kuponów zagranych przez jego klientów. Można też poczytać o meczach z oferty bukmachera Forbet na blogu bukmacherskim. Jeśli ktoś nadal nie ma pomysłu na kupon może zawrzeć zakłady bukmacherskie Forbet metodą „chybił-trafił”.

Na stronie internetowej bukmachera Forbet znajduje się też czat. To zdecydowanie najszybsza (choć nie jedyna), którą oferuje Forbet. Bukmacher odpowie również na pytania drogą mailowa oraz poprzez infolinię.

Trzeba też pamiętać, że grając online w Forbet należy wcześniej się zarejestrować. To oznacza konieczność podania wielu informacji o sobie. To np. imię i nazwisko, data urodzenia, numer PESEL, numer dokumentu tożsamości czy numer konta bankowego, którego jest się właścicielem.

To ustawowy wymóg, do którego musi się stosować zarówno bukmacher jak i grający. Legalni bukmacherzy informacje o naszych danych osobowych mogą przekazywać tylko państwowym urzędnikom na ich wyraźne żądanie.

 

Bukmacher Forbet – aplikacja mobilna

Nie można też zapominać o jeszcze jednym sposobie zawierania zakładów bukmacherskich online. Aplikacja Forbet jest przyjazna dla użytkowników. Szczególnie dla tych, którzy wcześniej zawierali zakłady bukmacherskie na portalu Forbet. Bukmacher stworzył bowiem aplikację, która wprost nawiązuje do strony internetowej. Aplikacja mobilna ma te same funkcje co portal bukmachera i każdy gracz z łatwością będzie mógł obstawić zakłady bukmacherskie, przejrzeć statystyki, wpłacić i wypłacić środki, a także obejrzeć spotkania, które transmituje Forbet.

 

Oferta dyscyplin sportowych Forbet legalnego bukmachera

Forbet Zakłady Bukmacherskie – oferta kursowa

Nie byłoby dobrej pozycji Forbet na polskim rynku bukmacherskim gdyby nie solidna oferta kursowa. Chyba mało któremu graczowi przyszłoby na myśl krytykowanie listy kursowej przygotowanej przez bukmachera Forbet. Opinie o ofercie kursowej są pozytywne m.in. dlatego, że bukmacher przygotował dla swoich graczy kursy na ok. 30 różnych dyscyplin sportowych. To spora dawka i każdy obstawiający musi znaleźć coś dla siebie.

Piłkarskie rozgrywki z blisko 50 krajów świata (do tego niższe ligi) to tylko przedsmak oferty bukmachera. Bardzo wysoko pozycjonowany jest żużel i nie ma się czemu dziwić, bo przecież bukmacher blisko związał się z jednym z najlepszych polskich klubów żużlowych. Nie brakuje też kursów na tenis czy hokej na lodzie lub niszowe w Polsce dyscypliny jak krykiet czy szachy,a nie wspominając już o pesapallo.

Zakłady specjalne to nie tylko kursy na wydarzenia polityczne czy ze świata kultury. To również długoterminowe zakłady piłkarskie dotyczące kwestii przyszłości trenerów czy konkretnych zawodników. W kwestii zakładów długoterminowych bukmacher Forbet może pochwalić się całkiem ciekawą ofertą, bo takie zakłady znajdziemy nie tylko w sekcji „zakłady specjalne”. Niemal przy każdych rozgrywkach ligowych znajdziemy kursy na to kto zostanie mistrzem, kto spadnie czy kto będzie królem strzelców.

Oferta związana z e-sportem jest natomiast dość przeciętna. Za to sporty wirtualne mają bardzo bogatą ofertę i są nieźle „opakowane”. Trzeba jednak pamiętać o sporej loteryjności takich zakładów.

 

Zakłady Bukmacherskie Forbet – „na żywo”

Forbet bardzo poważnie podchodzi do kwestii zakładów „na żywo”. Nie ma się czemu dziwić, bo przecież to chyba najszybciej rozwijający się segment bukmacherski. Dostępnych meczów, kursów i rynków jest naprawdę sporo i dotyczy to też niższych lig np. czwartej ligi piłkarskiej w Polsce. Bukmacher dla swoich zalogowanych klientów udostępnia również transmisję wybranych spotkań na ekranie komputera lub poprzez aplikację mobilną. W ten sposób można śledzić rozgrywki piłkarskie m.in. w Belgii, we Włoszech, na Białorusi, a nawet ligę australijską. Forbet ma prawa do pokazywania niektórych zawodów żużlowych, meczów tenisowych czy spotkań koszykarskiej Euroligi. Dzięki prawom do transmisji bukmacher Forbet staje w jednym szeregu z takimi bukmacherami jak STS, Fortuna czy Betclic. Transmisje na pewno ułatwiają nie tylko zawieranie zakładów „live”, ale też śledzenie rozstrzygnięć na postawionych kuponach w nieco mniej „telewizyjnych” rozgrywkach.

 

Bonus powitalny w Forbet

Bukmacher Forbet – bonus powitalny

„Forbet bonusy”, „Forbet promocje”, „Forbet kod promocyjny” –  w związku z całkiem ciekawą przeszłością i udanymi akcjami promocyjnymi nie ma się czemu dziwić, że gracze tak chętnie szukają informacji o nowych bonusach i promocjach bukmachera Forbet. Bonus to przecież znana forma przyciągania nowych graczy. Niestety zdecydowanie rzadziej jest to próba zatrzymania tych, którzy od dawna już stawiają zakłady bukmacherskie z oferty Forbet. Bonus powitalny skierowany jest przecież do nowych klientów i można z niego skorzystać tylko raz. Bonus Forbet z reguły przyznaje w dwóch formach: –  „od depozytu”, czyli przelewa na saldo promocyjne kwotę równą (lub większą) pierwszej (lub kolejnej) wpłaty oraz „bez depozytu”, czyli jest to tzw. „zakład bez ryzyka” i za niewielką kwotę przyznaną przez bukmachera gracze mogą zawierać zakłady bukmacherskie. Bonus Forbet należy jednak obrócić, czyli za przyznaną kwotę bonusową zagrać co najmniej kilka zakładów bukmacherskich po określonych kursach.

Kod promocyjny Forbet przyda się tym, którzy w jeszcze większym stopniu liczą, że dzięki bonusom uda im się zbudować kapitał na przyszłą grę u bukmachera Forbet. Kod promocyjny zwiększa bowiem przyznane promocje. Kod promocyjny Forbet należy wpisać przy rejestracji, więc trzeba pamiętać o tym, że można z niego skorzystać tylko raz.

 

Bukmacher Forbet – punkty stacjonarne

Jeszcze do początków 2019 roku punkty stacjonarne nie były dla bukmachera Forbet najistotniejszym narzędziem pomocnym w walce o nowego klienta. Pierwsze lokale bukmacherskie powstały w w sierpniu 2018 roku i bardzo długo ich liczba placówek oscylowała wokół 40. To się jednak zmieniło, gdy bukmacher postanowił postawić na terminale bukmacherskie. To niezbyt duże urządzenia, które umożliwiają obstawianie zakładów bukmacherskich (również „na żywo” i na „sport wirtualny”) czy nawet oglądanie transmisji z wydarzeń dostępnych na stronie Forbet. Bukmacher ustawił terminale w takich miejscach jak puby czy stacje benzynowe dzięki czemu można obstawiać zakłady bukmacherskie w nietypowych godzinach. Co najważniejsze dla graczy, którzy stawiają stacjonarnie, terminale pozwalają na anonimowe obstawianie, czyli nie trzeba mieć zarejestrowanego konta u bukmachera Forbet.

W połowie 2019 roku miejsc, gdzie można stacjonarnie obstawić zakład bukmacherski (lokale lub terminale), było ok. 100. Dlatego chcąc dowiedzieć się gdzie i w jakich godzinach można stawiać zakłady należy skorzystać z wyszukiwarki dostępnej na stronie bukmachera.

 

Bukmacher Forbet – wpłaty i wypłaty

Transferować środki na konto bukmachera można za pomocą serwisów PayU, Dotpay i Tpay.com, które umożliwiają przelanie pieniędzy z ok. 30 banków w Polsce. Dostępne są też takie formy jak użycie kart Visa i MasterCard oraz skorzystanie z usług SkyCash i Paysafecard.

Wypłata następuje po wpisaniu w odpowiednie pole numeru swojego konta (tego samego co przy okazji rejestracji). Bukmacher zapewnia, że zleca przelewy w godzinach od 8:00 do 23:00 (poniedziałek – piątek) i środki na nasze konto w banku powinny wpłynąć maksymalnie po 48 godzinach od zlecenia. Nie ma więc opcji „szybkiej wypłaty”, którą wprowadza coraz więcej bukmacherów.